Dekoracje z włókien naturalnych

48 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Ozdoby z bambusa: inspiracje

Oryginalne dekoracje bambusowe warto wykonać samodzielnie, tak aby idealnie pasowały do stylu wnętrza. Wystarczy dobry pomysł i odrobina cierpliwości! Oto przykładowe ozdoby z bambusa, które można łatwo zrobić w domu:

  • Ramka na zdjęcia – ramki do zdjęć to proste, a zarazem bardzo ciekawe ozdoby z bambusa, które łatwo zrobić samodzielnie. Dzięki bambusowi uwiecznione na zdjęciach wspomnienia zyskują ciepłą, naturalną oprawę.
  • Doniczka z bambusa – na doniczkę nadają się grube tyczki bambusa ułożone poziomo. Kolanka tyczki stanowią naturalne końce pojemnika. Wystarczy tylko wyciąć otwór wzdłuż bambusa i napełnić go ziemią do kwiatów.
  • Osłony na doniczki – wyjątkowo praktyczne ozdoby z bambusa. Estetyczne bambusowe osłony na donice pasują niemal do każdego wnętrza. Można je też bez trudu dobrać do doniczek o różnej wielkości.
  • Parawan z bambusa – długie bambusowe tyczki połączone sznurkiem tworzą gęstą lub lekko przejrzystą osłonę, którą można wykorzystać zarówno w mieszkaniu, jak i na tarasie.

Ozdoby z bambusa: stylizowane tyczki bambusowe

Proste dekoracje z włókna naturalnego a mianowicie z bambusa nadają się doskonale do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Tyczki bambusa mogą pełnić rolę ascetycznych bukietów w designerskich wazonach. Bardzo dobrze wyglądają też aranżacje z grubszych, szeroko rozstawionych tyczek bambusowych powtykanych w podłużne donice. Takie ozdoby z bambusa mogą rozdzielać dwie części pomieszczenia albo po prostu stać blisko ściany.

Ozdoby z bambusa: naturalne rolety bambusowe

Żaluzje lub rolety z bambusa to piękna i naturalna, a do tego wyjątkowo trwała ozdoba okna. Można je zamontować praktycznie w każdym wnętrzu! Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których ciągle zmienia się temperatura i wilgotność powietrza. Dlatego doskonale sprawdzają się w nich właśnie rolety bambusowe. Zwijane lub harmonijkowe żaluzje wykonane z bambusa są odporne na zmienne warunki otoczenia – niestraszne im gorąco i wilgoć!

Egzotyczne dekoracje: sztuczny bambus

Osobom, które lubią otaczać się zielenią, ale nie mają cierpliwości lub warunków do odpowiedniej pielęgnacji kwiatów, polecamy sztuczne bambusy. Wysokiej jakości krzew lub drzewko bambusowe z tworzywa to piękna dekoracja do każdego wnętrza. Sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach, które są zbyt ciemne dla żywych roślin. Egzotyczny motyw bambusa pojawia się też często w nowoczesnych wnętrzach w formie modnej kolorowej fototapety. Doskonałym dopełnieniem aranżacji są oczywiście piękne ozdoby z bambusa!

A może dekoracje na wesele?

Dekoracje z włókna naturalnego na wesele to przede wszystkim eleganckie wiązanki i subtelne akcesoria. Lepiej zrezygnować z balonów i bardzo strojnych naręczy kwiatów, które mogą prezentować się kiczowato. Weselny stół najlepiej przyozdobić niewysokimi, gustownymi bukietami. Przemyślane kompozycje róż, lilii czy margerytek będą wyglądać uroczo w połączeniu z tiulowymi kokardami czy wstęgami. Pamiętać należy, żeby stołowe dekoracje korespondowały z wiązanką panny młodej. Oprócz kwiatów stół można udekorować romantycznymi lampionami. Bardzo ważne są także gustowne winietki. Misternie wykaligrafowane wizytówki można wbić za pomocą ozdobnych szpilek w praliny bądź babeczki. W ten sposób nie tylko wskażesz gościom ich miejsca, ale także zaskoczysz pyszną niespodzianką. Osobom lubiącym standardowe dekoracje polecamy filigranowe pudełeczka, w których wnętrzu można ukryć słodki poczęstunek.

Dekoracje można porównać do biżuterii, która jest dopełnieniem szykownego stroju. Chociaż dobry design broni się sam, warto podkreślić go gustowną ozdobą. Tylko wtedy wnętrze nabierze indywidualnego charakteru i stanie się niepowtarzalne – Twoje własne dekoracje z włókna naturalnego.

Odkryj nasz szeroki asortyment dekoracje z włókna naturalnego na WestwingNow i kup swój ulubiony model!