Dekoracje w szkle

355 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dekoracje w szkle – co to takiego?

Dekoracje w szkle to jeden z nowszych, modnych trendów dekoracyjnych. Tą nazwą obejmuje się wszystkie aranżacje, które zostały stworzone w szklanym pojemniku. Mogą to być zarówno domowej roboty ozdoby w zwykłych słojach, jak i kupowane eleganckie kompozycje.

W domu warto wykorzystać i wspaniale wyeksponować wszystkie rodzaje dekoracji w szkle. Oto lista najpopularniejszych:

  • Najczęściej spotykane i najbardziej uniwersalne są roślinne kompozycje w dużych, szklanych pojemnikach. Zwykle transparentne naczynia zastępują tradycyjne plastikowe doniczki, a rośliny, które dobiera się do ich wnętrza są dekorowane koralikami, wstążkami lub innymi barwnymi dodatkami.
  • Równie często spotyka się ozdobne świeczki umieszczone w szklanych słojach lub zwykłych wazonach. Ich wnętrze wypełniane jest często kolorowymi kamykami lub barwionym piaskiem, na którym stoi świeca. Taka dekoracja wygląda bardzo efektownie zarówno w dzień, jak i wieczorem.
  • Coraz większą popularność zyskują tak zwane domowe terraria. To nic innego jak małe szklarnie o wymyślnych kształtach. W ich wnętrzu rosną egzotyczne rośliny w dekoracyjnej oprawie.

Ogrodowe dekoracje w szkle

Ogród to także doskonałe miejsce dla dekoracji w szkle. Mogą to być na przykład miniszklarnie z ziołami. Ich widok zwykle przywołuje skojarzenia z ciepłymi zakątkami Europy. Dodatkowo dzięki nim można się cieszyć aromatycznymi przyprawami.

W ogrodzie i na tarasie doskonale będą wyglądały szklane lampiony. Sprawią one, że wieczorem teren przed domem rozbłyśnie przytulnym światłem. Bardzo popularne jest własnoręczne wykonywanie lampionów z kolorowych butelek. Wiesza się je z tealightem umieszczonym wewnątrz.

Okazjonalne dekoracje w szkle

Dekoracje w szkle to bardzo modny element stołowych aranżacji podczas okazjonalnych przyjęć. Oto kilka oryginalnych przykładów:

  • Podczas kolacji wigilijnej warto położyć na stole kilka transparentnych bombek choinkowych, w których wnętrzu można umieścić gałązkę świerku lub troszkę kolorowego brokatu. Te niewielkie dekoracje nadadzą stołowej aranżacji nietuzinkowy charakter.
  • Podczas śniadania wielkanocnego na stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów, oczywiście w eleganckim szkle! W dużym wazonie gustownie wyglądają małe bukieciki ozdobione wstążkami.
  • Przyjęcie ślubne to ogromne wyzwanie dla dekoratorów. Coraz częściej tworzą oni wspaniałe kompozycje kwiatowe w szkle. Zwykle są to duże, jasne kwiatostany w szklanych kulach lub pojedyncze kwiaty z długą łodygą w wysokich i wąskich flakonach.
  • Romantyczna kolacja we dwoje nie może obejść się bez świec. Oryginalnym pomysłem będzie ustawienie na stole szklanego naczynia z wodą, do którego można włożyć pływające świece. Oczywiście w kolorze miłości!

Każde pomieszczenie może zyskać zupełnie nowy, unikatowy charakter, jeśli zagoszczą w nim dobrze dobrane dekoracje ze szkła.