Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Dekoracje w szkle

  408 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Szkło

  Dekoracje w szkle – kruche i pełne uroku

  Trudno przecenić aranżacyjne walory dekoracji w szkle. Z tego materiału powstają prawdziwie finezyjne formy i kształty. Szklane dekoracje są delikatne i kruche i w tym właśnie tkwi cały ich urok. Trzeba na nie bardzo uważać, traktować je niemal z czułością, jednak ten nadmiar uwagi nikogo nie zraża – w każdym domu znajdą się jakieś ozdoby w szkle.

  Ze względu na swą transparentność nie rzucają się one w oczy, a jednak potrafią wprowadzić do wystroju styl i wyrafinowanie. Szklane wazony, wazy, patery, słoje, gąsiory mają w sobie zarazem coś oryginalnego i klasycznego. We wnętrzach można je wyeksponować na wiele różnych sposobów. Przy czym pasują nie tylko do kuchni i salonu. Sprawdzą się nawet w tak nieoczywistych przestrzeniach jak łazienka czy sypialnia. Najważniejsza pozostaje odpowiedź na pytanie, które szklane ozdoby wybrać. Te z transparentnego szkła są najbardziej uniwersalne. Z kolei z kolorowego oraz kryształowe wymyślne ozdoby mogą przełamać minimalistyczną aranżację.

  Ozdoby w szkle – figurki i rzeźby

  Doskonale nadają się do wnętrz w stylu nowoczesnym. Tu chętnie sięga się po niebanalne tworzywa. Szkło pozwala tworzyć iluzję – wydaje się nietrwałe, a przecież robi się z niego meble, akcesoria domowe, a nawet ściany futurystycznych budynków. We wnętrzach, w których rządzi estetyka nowoczesnego minimalizmu, dekoracje ze szkła w postaci rzeźb lub figurek podkreślą awangardowy charakter przestrzeni. Szkło pozwala tworzyć najbardziej nietypowe formy. Wyjątkową ozdobą okażą się abstrakcyjne rzeźby ze szkła barwionego na różne kolory. Mogą przypominać fantastyczne koralowce, meduzy lub egzotyczne rośliny. Ciekawie będą również prezentować się rzeźby z przezroczystego szkła wyglądające jak lodowe sople lub formy wykute w bryle lodu.

  Dekoracje w szkle – co to takiego?

  Dekoracje w szkle to jeden z nowszych, modnych trendów dekoracyjnych. Tą nazwą obejmuje się wszystkie aranżacje, które zostały stworzone w szklanym pojemniku. Mogą to być zarówno domowej roboty ozdoby w zwykłych słojach, jak i kupowane eleganckie kompozycje.

  W domu warto wykorzystać i wspaniale wyeksponować wszystkie rodzaje dekoracji w szkle. Oto lista najpopularniejszych:

  • Najczęściej spotykane i najbardziej uniwersalne są roślinne kompozycje w dużych, szklanych pojemnikach. Zwykle transparentne naczynia zastępują tradycyjne plastikowe doniczki, a rośliny, które dobiera się do ich wnętrza są dekorowane koralikami, wstążkami lub innymi barwnymi dodatkami.
  • Równie często spotyka się ozdobne świeczki umieszczone w szklanych słojach lub zwykłych wazonach. Ich wnętrze wypełniane jest często kolorowymi kamykami lub barwionym piaskiem, na którym stoi świeca. Taka dekoracja wygląda bardzo efektownie zarówno w dzień, jak i wieczorem.
  • Coraz większą popularność zyskują tak zwane domowe terraria. To nic innego jak małe szklarnie o wymyślnych kształtach. W ich wnętrzu rosną egzotyczne rośliny w dekoracyjnej oprawie.

  Ogrodowe dekoracje w szkle

  Ogród to także doskonałe miejsce dla dekoracji w szkle. Mogą to być na przykład miniszklarnie z ziołami. Ich widok zwykle przywołuje skojarzenia z ciepłymi zakątkami Europy. Dodatkowo dzięki nim można się cieszyć aromatycznymi przyprawami.

  W ogrodzie doskonale będą wyglądały szklane lampiony. Sprawią one, że wieczorem teren przed domem rozbłyśnie przytulnym światłem. Bardzo popularne jest własnoręczne wykonywanie lampionów z kolorowych butelek.

  Okazjonalne dekoracje w szkle

  Dekoracje w szkle to bardzo modny element stołowych aranżacji podczas okazjonalnych przyjęć. Oto kilka oryginalnych przykładów:

  • Podczas kolacji wigilijnej warto położyć na stole kilka transparentnych bombek choinkowych, w których wnętrzu można umieścić gałązkę świerku lub troszkę kolorowego brokatu. Te niewielkie dekoracje nadadzą stołowej aranżacji nietuzinkowy charakter.
  • Podczas śniadania wielkanocnego na stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów, oczywiście w eleganckim szkle! W dużym wazonie gustownie wyglądają małe bukieciki ozdobione wstążkami.
  • Przyjęcie ślubne to ogromne wyzwanie dla dekoratorów. Coraz częściej tworzą oni wspaniałe kompozycje kwiatowe w szkle. Zwykle są to duże, jasne kwiatostany w szklanych kulach lub pojedyncze kwiaty z długą łodygą w wysokich i wąskich flakonach.
  • Romantyczna kolacja we dwoje nie może obejść się bez świec. Oryginalnym pomysłem będzie ustawienie na stole szklanego naczynia z wodą, do którego można włożyć pływające świece. Oczywiście w kolorze miłości!

  Każde pomieszczenie może zyskać zupełnie nowy, unikatowy charakter, jeśli zagoszczą w nim dobrze dobrane dekoracje ze szkła.