Dekoracje zewnętrzne: metal

36 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dekoracje zewnętrzne z metalu - nietuzinkowe akcesoria

Jako metalowe ozdoby do ogrodu warto również wykorzystać wyroby takie jak wiaderka, w których można posadzić iglaki i ustawić na jednym z boków tarasu. W ich otoczeniu można postawić ozdoby takie jak metalowe i ceramiczne rzeźby oraz figurki. Nie muszą to być tradycyjne krasnale, które od lat są na liście ulubionych dekoracji do ogrodu. W ofertach wielu producentów można znaleźć rzeźby, będące zarazem fontannami ogrodowymi. Misternie wykonane dekoracje zewnętrzne z metalu, szczególnie przyciągają wzrok oraz dodają uroku terenom zielonym. Niektóre z fontann posiadają lampy, zazwyczaj solarne bądź ledowe. Delikatne światło, jakie daje oświetlenie wbudowane w te metalowe ozdoby do ogrodu, sprawiają, że wraz z zapadnięciem zmroku w ogrodzie zaczyna panować przyjemna atmosfera.

Innym sposobem na oświetlenie przydomowego ogrodu są lampy solarne i latarnie. Można ustawić je w poszczególnych miejscach w ogrodzie oraz na tarasie, tym samym zwracając uwagę gości. Oświetlenie to można też wykorzystać, by wyznaczało w ciemności ścieżkę do domu lub do bramy. Rzucane przez nie światło nie będzie ostre, ale w zupełności wystarczy, by wiedzieć, gdzie postawić następny krok.

Dekoracje zewnętrzne z metalu inspiracje ze świata sztuki

Metal to surowiec, który wykorzystywany jest przez człowieka od wielu tysiącleci. Projektanci metalowych ozdób chętnie sięgają do motywów ze sztuki wysokiej, poczynając od starożytności. Niewielkie popiersia czy portrety konne z metalu to w końcu motywy wzięte prosto ze sztuki kultur antycznych – Grecji i Rzymu, a na przykład smukłe figurki kotów pojawiały się w starożytnym Egipcie. We wnętrzach klasycznych i inspirowanych wystrojem pałaców świetnie sprawdzają się figurki metalowe przedstawiające aniołki, postacie mitologiczne czy alegorie cnót i wartości. To typowe motywy w sztuce od renesansu aż po neoklasycyzm. Z kolei we wnętrzach nowoczesnych doskonale prezentują się figurki metalowe inspirowane rzeźbą współczesną, a więc bardziej abstrakcyjne i pełne intrygujących, zagadkowych form.

Kluczem powinny być przede wszystkim zainteresowania, przefiltrowane przez styl aranżacyjny, który dominuje we wnętrzu. Do produkcji figurek wykorzystuje się różne rodzaje metalu: brąz, mosiądz, żeliwo czy aluminium. To dekoracje zarówno efektowne, jak i bardzo solidne oraz odporne na stłuczenia.

Dekoracje zewnętrzne z metalu do ogrodu

Figurki dekoracyjne mogą również stanowić ozdobę ogrodu. Dekoracje ogrodowe sprawiają, że teren przed domem wygląda atrakcyjnie nawet zimą, czyli w okresie, w którym nie zdobi go roślinność. Figurki ogrodowe posiadają zazwyczaj od 40 cm wysokości. Aby w słoneczne popołudnie móc w pełni odpocząć po dniu pracy i uciec myślami gdzieś daleko, warto zaaranżować w ogrodzie przestrzeń, która będzie szczególnie sprzyjała relaksowi. Wybierzmy zaciszne miejsce – niech to będzie zakątek wśród bujnej roślinności. Jeśli taki zakątek udekorujemy pięknymi dekoracjami zewnętrznymi z metalu, z pewnością będzie sprzyjał relaksowi oraz nasyci oko pięknymi widokami. Dekoracje zewnętrzne z metalu nadadzą twojemu ogrodowi szyku i blasku.

Odkryj nasz szeroki asortyment dekoracji zewnętrznych z metalu na WestwingNow i kup swój ulubiony model!