Dekoracje świetlne

2 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Cotton balls - co to jest?

Cotton balls to angielski wyraz w dosłownym tłumaczeniu oznaczający „bawełniane kule”. To określenie częściowo odpowiada na pytanie, czym jest cotton balls. Warto jednak uzupełnić tę krótką definicję o kilka szczegółów. Te dekoracje świetlne tworzą kolorowe kulki które wykonane są bawełnianych sznurków, które dzięki specjalnemu klejowi stają się sztywne i tworzą dość twardą konstrukcję — pustą w środku, z zewnątrz zaś przypominającą kłębek wełny. Kulki umieszczone są na długim przewodzie elektrycznym i stanowią klosze dla znajdujących się na kablu małych żarówek. Całość tworzy piękną, kolorową girlandę świetlną.

Świecące gwiazdy, księżyc niczym rogalik i świeży zapach nocnego powietrza. Każdy zna chwile, kiedy świat, tonąc w przyjemnej ciszy, nagle zdaje się zatrzymać. Nie bez kozery wielcy artyści uwielbiają tworzyć nocą. A gdyby tak wprowadzić, choć namiastkę blasku Drogi Mlecznej, do wnętrza domu? Wielu designerów inspiruje tajemnicza atmosfera nocy.

Świecące gwiazdy na życzenie

Jeśli ktoś pamięta scenę z filmu „Miłość w blasku księżyca”, gdy główni bohaterowie w zachwycie obserwują nocne niebo z wnętrza obserwatorium astronomicznego, wie, jak magnetyzujący to widok. Oczywiście trudno o prywatny pawilon z otwieranym dachem, jednak przy pomocy lamp przypominających świecące gwiazdy, można w mgnieniu oka zaczarować salon, sypialnię czy pokój dziecka. Poniżej kilka propozycji:

  • Lampa prosto z Maroka – ta wspaniała, wieloramienna gwiazda doda przytulności każdemu pomieszczeniu. Zazwyczaj wykonana z postarzanego metalu i szkła, doskonale dopasuje się do wnętrza w stylu kolonialnego czy orient. Świecące gwiazdy w marokańskim klimacie odnajdą się także w modnej, loftowej aranżacji.
  • Ozdobna i papierowa – świecące gwiazdy wykonane z papieru to świetna ozdoba nie tylko na Boże Narodzenie. Warto powiesić ich kilka -najlepiej – w różnych wielkościach i odcieniach. Po zmroku wystarczy zgasić główny żyrandol, a drżący teatr cieni pojawi się na każdej salonowej ścianie. Propozycja doskonała zarówno do wnętrz boho, jak i scandi.
  • Światłowodowe konstelacje – idealne zwłaszcza do romantycznej sypialni. Tego rodzaju aranżacja wykonywana jest na zamówienie. Malutkie, świecące gwiazdy, to nic innego, jak zestaw światłowodów zaopatrzonych w generator światła. Mogą być jednokolorowe, wielokolorowe, a nawet czarują migotaniem. Tą dekoracje świetlną steruje się pilotem.

Dziecięcy sen pod gwiazdami

Niemal każde dziecko pragnie gwiazdki z nieba, dlatego świecące gwiazdy będą dla niego najpiękniejszą dekoracją. Jeśli maluch nie lubi zasypiać w ciemności, warto sprawić mu ażurową lampkę nocną w kształcie gwiazdy. Klosz wykonany z tworzywa sztucznego jest dziurkowany, dzięki czemu rzuca na ściany urocze, delikatne refleksy. Aby świecące gwiazdy zamieszkały tuż nad łóżkiem dziecka, można pokusić się o kupno fluorescencyjnych naklejek w kształcie fantazyjnych konstelacji. Wystarczy nakleić gadżety na sufit lub ściany i zgasić światło, aby brzdąc mógł cieszyć się własnym kawałkiem nieba. Podobny efekt można osiągnąć malując świecące gwiazdy pół-transparentnym lakierem akrylowym absorbującym promienie świetlne.

Świecące gwiazdy to największy przywilej nocy. Ich blask od zawsze inspirował, uspakajał, skłaniał do marzeń. Warto przemycić je do wnętrz w postaci lamp i dekoracji. Będą największymi gwiazdami każdej aranżacji – dosłownie – i w przenośni. Zarejestruj się na WestwingNow i wybierz do swojego koszyka dekoracje świetlne.

Odkryj nasz szeroki asortyment dekoracji świetlnych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!