Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Białe biurka

  21 Produkty

  Białe biurka i sekretarzyki – uniwersalność w cenie

  Białe biurka i sekretarzyki to meble uniwersalne – odnajdują się w aranżacjach, w których dominują inne kolory, stając się wtedy przyciągającym uwagę elementem. Wprowadzają większą harmonię do pomieszczenia, wyciszają je. Ze względu na to, że biel jest spokojnym kolorem, białe biurka i sekretarzyki idealnie sprzyjają pracy i skupieniu, nie odwracając naszej uwagi.

  Biel to kolor o wielu możliwościach, optycznie powiększa pomieszczenie, rozjaśnia je, a wraz z ładnie skomponowanymi dodatkami sprawia, że staje się bardziej eleganckie. Ten kolor można zastosować niemal we wszystkich stylach, a do skandynawskiego, prowansalskiego, shabby chic i glamour wydaje się stworzona. Takie właściwości mają również białe meble. Dzięki nim możemy uzyskać ciepły i przytulny klimat, jak również chłodny i minimalistyczny, wszystko zależy od ostatecznej stylizacji całego wnętrza.

  Białe meble – wykończenie

  Wybierając wykończenie białego biurka i sekretarzyka, jak również innych mebli o tej barwie pamiętajmy, że powierzchnie mocno polakierowane są trwalsze, ale też tak pomalowany drewniany mebel traci swe cenne naturalne cechy – szorstkość drewna, subtelne zagłębienia przestają być wyczuwalne. Natomiast woski i oleje działają bardziej delikatnie, nie przysłaniają słojów, sęków, lecz wręcz wydobywają i podkreślają własną urodę drewna. Równie naturalne, ale już kryjące wykończenie dają farby akrylowe i kredowe.

  Wykończenia w postaci wosków, olejów, a także różnych farb mają jeszcze jedną, bardzo cenną zaletę – meble można samodzielnie odnowić i przemalować, dzięki czemu zawsze będą piękne.

  Zalety białego biurka

  Kupując biurko, zwykle zwraca się uwagę na jego funkcjonalność i solidne wykonanie. To niezwykle ważne cechy, których nie należy ignorować. Jednak kupując ten mebel, warto także wziąć pod uwagę aspekty estetyczne. Elegancki i zgodny z gustem właściciela wygląd mebli biurowych może pozytywnie wpłynąć na jakość naszej pracy. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się białe biurka.

  Niegdyś białe biurka i podobne do nich sekretarzyki były nieodłącznym elementem wyposażenia pokoju damy. Wówczas były bogato zdobione, miały kabriolowe nóżki. Dziś biurko białe często widuje się w nowoczesnych aranżacjach. Podobnie jak inne białe meble, jest ponadczasowe i eleganckie.

  Klasyczne białe biurko ma zwykle lekko rzeźbiony front i masywną budowę. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu angielskim. Biurko białe o nieco ludwikowskim wyglądzie, na delikatnych giętych nóżkach, udekoruje pomieszczenia w stylach shabby chic i prowansalskim. Natomiast w wersji ze złoceniami sprawdzi się także w salonie lub sypialni o stylistyce glamour.

  Nowoczesne białe biurko

  Biurko białe w nowoczesnym wydaniu to symbol wnętrzarskiej mody ostatnich lat. Zwykle jest zrobione z laminowanej płyty lub z malowanego proszkowo metalu. W jednej i drugiej wersji ma minimalistyczny, a czasem nawet nieco futurystyczny wygląd. Nowoczesne białe biurko sprawdzi się w przepełnionej jasnymi kolorami skandynawskiej aranżacji oraz w lofcie, gdzie mile widziane są proste formy.

  Białe biurko to także doskonała propozycja do pomieszczeń firmowych. Biały kolor zawsze wygląda elegancko, a przy tym symbolizuje spokój, porządek i czystość. Dzięki białym meblom można w łatwy sposób zwiększyć zaufanie do firmy.

  Do czego pasuje białe biurko? Taki mebel daje nieograniczone możliwości zestawiania go z innymi sprzętami i pasuje do wszystkich kolorów ścian i wszystkich wzorów tapet. Doskonale sprawdzi się zarówno jako element kontrastujący, na przykład w aranżacji black&white, jak również jako spójna część w białych wnętrzach.

  Białe biurko drewniane do pokoju dziecięcego

  Wykonane z drewna biurko białe o klasycznym wykończeniu to doskonały wybór do pokoju dziecięcego. Uniwersalna biel przypadnie do gustu zarówno maluchom, jak i nastolatkom, idealnie dopasowując się do aranżacji pomieszczenia niezależnie od wieku i upodobań dziecka. Mebel można bez kłopotów wzbogacić w nowe, dodatkowe elementy, takie jak nadstawka na monitor lub półki na książki. Bardziej indywidualny charakter zyska dzięki kolorowym naklejkom i okleinom.

  Najmłodszym dzieciom przypadną do gustu ozdoby przedstawiające ich ulubionych bohaterów bajek, starsze docenią naklejki z najpotrzebniejszymi chemicznymi wzorami lub np. z wizerunkami popularnych wokalistów. Jakie biurko białe najlepiej sprawdzi się dla dziecka? Dla pierwszoklasisty idealne wymiary blatu to 60×75 cm, biurko powinno mieć też przynajmniej 55 cm wysokości. Natomiast biurko dla nastolatka powinno mieć blat o minimalnych wymiarach 90×160 cm, z kolei standardowa zalecana wysokość to 85 cm - starszym dzieciom bowiem przyda się więcej miejsca, między innymi na komputer.

  Nie obawiajmy się białych mebli nawet, jeśli w wyposażeniu pokoju do pracy rządzą inne kolory. Białe biurko i sekretarzyk wpiszą się w każdą aranżację.

  Odkryj nasz szeroki asortyment białych biurek i sekretarzyków na WestwingNow i kup swój ulubiony model!