Akcesoria łazienkowe

253 Produkty
Sortuj według

Akcesoria łazienkowe – sztuka przechowywania

  • Organizer na kosmetyki - jest to pojemnik z przegródkami, półeczkami i szufladkami, które są dostosowane do wygodnego przechowywania przedmiotów różnej wielkości.
  • Pojemniki kosmetyczne – w sprzedaży są pojemniki kosmetyczne ze szkła, plastiku, stali, drewna, wikliny i rattanu. Bardzo przydatnym gadżetem jest także pojemnik na płatki kosmetyczne, który może też być efektowną dekoracją łazienki.

Inne przydatne akcesoria

  • Kuferek - można go ustawić w domu, żeby kosmetyki i akcesoria były w jednym miejscu lub traktować jako podróżną kosmetyczkę. Najmniejsze kuferki niewiele różnią się od zwykłej kosmetyczki, natomiast największe przypominają małe walizki, mają wiele poziomów, półeczek i szufladek.
  • Stojak na lakiery do paznokci - składa się z wąskich, ułożonych kaskadowo półeczek, na których mieści się od kilku do nawet kilkudziesięciu buteleczek. Zwykle jest wykonany z przejrzystego tworzywa, dzięki czemu łatwo znaleźć lakier w odpowiednim kolorze.
  • Wieszaki łazienkowe - zapewniają wygodny dostęp do ręczników. Przydają się też do powieszenia szlafroka. Dodatkowo w łazience można używać wieszaka lub stojaka na ubrania. Osobną kategorię stanowią wieszaki i uchwyty na kosmetyki, na przykład wieszaki prysznicowe z półeczkami.
  • Lusterko kosmetyczne – najlepiej wybrać model z oświetleniem, stojący lub wiszący, z regulowanym ramieniem. Przyda się też tafla powiększająca.

Co zrobić z mydłem

Ostatnio częściej używa się mydła w płynie, więc dozownik do mydła to praktyczny dodatek. Można postawić go na umywalce lub zawiesić na ścianie. Plastikowe dozowniki są najmniej trwałe, warto zainwestować w metalowe lub porcelanowe. Ładnie prezentują się dozowniki do mydła z akrylowego szkła albo z kamienia. Tradycjonalistom polecamy mydelniczkę ceramiczną lub drewnianą.

  • Mydelniczka ceramiczna wyróżnia się klasycznym designem. Stąd opływowe formy, ozdobne grafiki czy typografie. Najprostsza mydelniczka ceramiczna ma kształt wklęsłego talerzyka. Ciekawie prezentują się mydelniczki w formie muszli, ryb czy kwiatowych kielichów.
  • Mydelniczka drewniana może być wykonana z drewna rodzimego lub egzotycznego. Jeśli chodzi o rodzime, najczęściej wykorzystuje się buk, modrzew oraz olchę. Taka mydelniczka drewniana powinna być zaimpregnowana. Z kolei drewno egzotyczne to zazwyczaj kokos, bambus lub tek. Mają one naturalne właściwości wodoodporne. Mydelniczka drewniana może mieć system drenażu, zapewniający odpływ wody i mydlin, dzięki czemu mydło szybko wysycha.

Szczotka do WC – wybór i zastosowanie

Wybór kształtu końcówki z włosiem powinien zależeć od formy miski toaletowej: szczotki okrągłe sprawdzą się w nowoczesnych toaletach, a te z wygiętymi główkami – w ubikacjach starego typu z wygięciem w kształcie litery U lub L. Najlepiej, żeby były w parze z kubkiem lub kielichem z wewnętrznym plastikowym pojemnikiem. Dobrze jest wybrać szczotkę ze stabilnym kubkiem na gumowej podstawie, która zapobiega jego przesuwaniu się po podłodze. Alternatywą dla szczotek wolno stojących są szczotki do WC naścienne. Jeszcze innym rozwiązaniem są stojaki ze szczotką i uchwytem na papier toaletowy.

Akcesoria do sauny

Termometr i higrometr pozwolą na bieżąco monitorować temperaturę i wilgotność w saunie. Ceberki i wiaderka to niezastąpione akcesoria do sauny mokrej! Polewając za pomocą chochli gorące kamienie wodą, wytwarzamy parę, dzięki której wzrasta wilgotność powietrza. Długość pobytu w saunie pomoże odmierzyć klepsydra. Aby seans był w pełni komfortowy, warto wyposażyć saunę w zagłówki - zapewnią wygodną pozycję. Miłośnicy aromaterapii mogą pomyśleć o zakupie aromatów do sauny, które sprawią, że para i powietrze będą przyjemnie pachnieć.

Dobrze dobrane akcesoria łazienkowe ułatwiają korzystanie z wnętrza oraz sprawiają, że wygląda ono efektownie i stylowo.