Akcesoria biurowe

338 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wizytownik na biurko

Pierwszy raz wizytówki pojawiły się w Chinach w XV wieku, a dużą popularnością zaczęły się cieszyć w XIX wieku Żeby móc je przechowywać wynaleziono wizytownik. Biurkowa odmiana pomaga przechowywać wizytówki w kolejności alfabetycznej, podobnie jak wizytownik kartotekowy z przekładkami od A —Z. Bardzo popularny jest wizytownik obrotowy. Ma metalową konstrukcję, a wizytówki segreguje się w foliowych koszulkach. Wizytownik kieszonkowy powinien mieć efektowne etui.

Pokrowiec na laptop, można w nim transportować komputer jak w zwykłej torbie. Warto wybierać pokrowce idealnie dopasowane do wymiarów komputera, gdyż zapewniają optymalne zabezpieczenie oraz zwróci uwagę na materiał. Im bardziej miękki i sprężysty, tym lepiej.

Breloczki

Rzeczy o niewielkich rozmiarach łatwo zawieruszyć. Z pomocą przychodzą breloczki, czyli ozdoby doczepiane do kluczy. Powiększają ich objętość i przykuwają wzrok. Pomysłów na te gadżety jest nieskończenie wiele. Bywają małymi dziełami sztuki biżuteryjnej i mają praktyczne zastosowania.

Pojemnik na długopisy

Przybory do pisania niewątpliwie są niezbędne w pracy biurowej. W sprzedaży dostępne są pojemniki na niepasujące do każdego stylu aranżacyjnego. Warto zwrócić uwagę na te, które oprócz podstawowej funkcji, spełniają kilka dodatkowych zadań. Mają np. wbudowany cyfrowy kalendarz, zegar, a nawet stacją pogodową.

Notatnik o stu twarzach

Jest skarbnicą wiedzy i pomysłów. Minimalistyczne, ale i bogato zdobione notatniki, w wielu rozmiarach i kolorach, sprawdzą się w różnych sytuacjach. Strony o złoconych brzegach i oprawki ze skóry, to elementy nadające notatnikom unikalny charakter. Te z wyższej półki są wyjątkowe i ekskluzywne, wykonane z najlepszej jakości materiałów, zdobione prostymi wzorami lub z ręcznie zdobionymi kartkami i okładkami.

Małe biuro

Na niedużej powierzchni trzeba tak rozmieścić meble i akcesoria, by praca odbywała się bez przeszkód. Warto postawić na proste formy oraz jasne kolory. Godne polecenia są biurka białe, szare lub z naturalnego drewna. Biele, kremy oraz beże sprawdzają się znakomicie. Do uporządkowania książek czy dokumentów najlepiej posłuży nieduży regał metalowy - lżejszy optycznie niż drewniany. Warto wybierać meble z przesuwnymi drzwiami – zajmują mniej miejsca oraz pamiętać o organizerach i pojemnikach, które uporządkują drobne akcesoria.

Zszywacze w różnych rolach

Mają bardzo szerokie zastosowanie:

  • Zszywacz ręczny – porządkuje dokumenty. Jedno naciśnięcie i zszywki błyskawicznie spinają kartki.
  • Zszywacz elektryczny – działa na tej samej zasadzie, ale do pracy wykorzystuje zasilanie prądem.
  • Bardziej rozbudowane akcesoria wykorzystują jednocześnie większą liczby zszywek, co znacznie przyspiesza pracę.

Organizer na biurko

Może mieć różny kształt i rozmiar – dostępne są nawet modele z dużą szufladą na papier w formacie A4. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się organizer na biurko z siatki metalowej lub tworzywa sztucznego. Do gabinetów urządzonych w stylu klasycznym i kolonialnym pasują ekskluzywne akcesoria biurowe, na przykład przyborniki z drewna, skóry i marmuru.