Szukaj
Westwing Logo
Bezpłatna przesyłka od 150

Domowy zestaw barmański, czyli akcesoria barowe


Ulubione trunki i odpowiednio dobrane naczynia to podstawa domowego baru, równie ważne są jednak odpowiednie akcesoria barowe. W domowym zestawie barmańskim powinny się znaleźć m.in.: shaker do drinków, szczypce do lodu, korkociąg, tłuczek barmański, otwieracz do puszek i otwieracz do butelek.

 • Shaker jest niezbędny do przygotowania koktajli z alkoholem, jak i bez niego. Ten do drinków jest zwykle wykonany ze stali nierdzewnej lub ze stali i szkła natomiast shaker bostoński składa się z metalowego pojemnika i szklanicy barmańskiej. Aby połączyć składniki koktajlu, należy umieścić lód w szklanicy i wlać do niej składniki drinka. Następnie metalową część włożyć w tą szklaną i dokładnie wymieszać. Ten rodzaj shakera używany jest zwykle przez profesjonalistów.
 • Shaker francuski składa się ze stalowej szklanki, wbudowanego sitka oraz pokrywki. Jest to bardzo popularny model wśród amatorów i początkujących barmanów, ponieważ jest niezwykle łatwy w użyciu.

Korkociąg – jaki wybrać

 • Korkociąg prosty jest wyposażony wyłącznie w uchwyt i metalową spiralę. Kształtem przypomina literę „T“. Aby otworzyć butelkę, należy wkręcić ostrze w korek i mocno pociągnąć. Korkociąg kelnerski zaś składa się z grubej spirali osadzonej w trzonku, przymocowanej do niego ruchomej rączki i małego nożyka do przecinania folii. Przyrząd działa na zasadzie dźwigni, w której punkt podparcia stanowi szyjka butelki.
 • Korkociąg typu motylek wyposażony jest w zębatą przekładnię, dwa ruchome ramiona, metalową tuleję i kołnierz. Podczas wkręcania śruby w korek ramiona unoszą się do góry. Wystarczy je delikatnie opuścić, a korek zostanie samoistnie wciągnięty do wnętrza tulei. Korkociąg kalifornijski zamiast spiralnej śruby ma dwa metalowe „wąsy” różnej długości. Zaczynając od dłuższego ostrza, należy je włożyć między korek a wewnętrzną stronę szyjki i delikatnie skręcając, popychać w dół. Na koniec wystarczy mocno pociągnąć I wyjąć korek. Korkociąg elektryczny jest zasilany baterią lub podłączany do ładowarki.

Inne przydatne gadżety barmański

 • Tłuczek barmański, tzw. muddler, to przyrząd do rozdrabniania i ugniatania składników koktajli. Pozwala wydobyć pełnię smaku ze wszystkich dodawanych do drinka owoców, ziół i przypraw. Nadaje się też do rozgniatania lodu. Wyglądem i sposobem działania przypomina tłuczek do moździerza. Tłuczki barmańskie mogą być wykonane z drewna, metalu, plastiku.
 • Szczypce do lodu wykonuje się głównie ze stali nierdzewnej. Miłośnicy nietuzinkowych gadżetów do kuchni powinni zwrócić uwagę na designerskie szczypce do lodu, w których uchwyty mają formę rękawiczek czy – w wersji vintage – eleganckich nożyczek jak z wiktoriańskiego gabinetu lekarskiego.

Akcesoria do wina

W domu miłośników wina nie powinno zabraknąć specjalnych gadżetów do podawania i przechowywania tego trunku.

 • Korek do wina - niezbędny do zamknięcia butelki, z której wyjęto już oryginalną zatyczkę.
 • Pompka do wina służy do odessania powietrza z butelki zamkniętej specjalnym korkiem.
 • Dekanter to specjalistyczna karafka z płaskim dnem. Przelewa się do niej ciężkie wina wymagające napowietrzenia.
 • Schładzacz do wina występuje m.in. w formie foliowej, szczelnej torby, którą przez użyciem należy włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Może również przybrać formę rękawa wypełnionego specjalnym wkładem chłodzącym. Przed użyciem też wymaga włożenia do zamrażarki. Natomiast inteligentny schładzacz do wina ma wbudowany programator, który pozwala wybrać ustawienie dla wybranego napoju. Posiada również wyświetlacz LCD.

Gadżety do kuchni

Warto się nimi zainteresować, bo ułatwiają życie i dekorują przestrzeń. Najbardziej popularne i atrakcyjne wizualnie są:

 • Ręczny otwieracz do puszek. Nowoczesne narzędzia otwierają konserwę, nie rozcinając wieczka, dzięki czemu nie istnieje ryzyko zacięcia się ostrą krawędzią. Wystarczy wsunąć otwieracz na puszkę, a następnie kręcić dużym pokrętłem we wskazaną stronę. Duży uchwyt przytrzymuje wieczko, dlatego nie trzeba zdejmować go ręcznie. Dostępne są otwieracze dla lewo i praworęcznych.
 • Otwieracze do butelek. Występują w geometrycznych kształtach lub wyglądają jak standardowy otwieracz. Spotkać można również modele humorystyczne, na przykład w kształcie potwora, który za pomocą zębów usuwa kapsel z butelki. Wykonuje się je zwykle ze stali pokrytej plastikiem. Większość nowoczesnych otwieraczy posiada ergonomiczny kształt, aby posługiwanie się nimi było wygodne i szybkie.
 • Podstawki pod szklankę, kubki. Chronią blaty przed odbarwieniem, zaplamieniem i przesuwaniem się naczyń.

Praktyczne przedmioty, na przykład takie jak akcesoria barowe mogą z powodzeniem pełnić funkcje dekoracyjne, to także świetne prezenty, zawłaszcza dla nowożeńców, którzy urządzają pierwsze wspólne mieszkanie.

Odkryj naszą szeroką gamę akcesoriów barowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Akcesoria barowe

112 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr